Datça Koylar

Datça Koy Gezileri

     Yeşilin ve mavinin her tonunu içinde barındıran, tertemiz denizi ve bol oksijenli havası ile Egenin tatil cennetlerinden birisi haline gelen Datça’da, görmeye değer pek çok yer bulunmaktadır. Datça’ya gittiğinizde sizi karşılayan çam ormanları, sakin plajları, tarihi dokusu ile eşsiz bir tatil sizi bekliyor. Sahip olduğu koy ve büklerle bilinen Datça da, 52 tane koy ve bük bulunuyor. Datça’nın meşhur koylarını görmek isteyenler, düzenlenen Datça koy gezileri ile Datça’nın eşsiz koylarını ziyaret edebiliyor.

Datça Koyları Ve Ulaşım

    Birçok koy bulunan Datça da, koyların bazılarına araçla ulaşım sağlanırken, bazılarına ise sadece tekneyle ulaşım sağlayabilirsiniz. Datça’nın koylarını ziyaret etmek için her gün sefer düzenleyen Datça koy gezileri ile ulaşım sağlayabilir, denizin tadını çıkartarak sakin bir yolculuk yapabilirsiniz.

     Ege ile Akdeniz’in birleşme noktası olan Datça’nın bazı koylarında Akdeniz’i görebilirken, bazıların da ise ege denizini görebilirsiniz. Doğal yapısı bozulmamış, sakin bir tatil imkanı sunan bu koylara en kolay ulaşım yapabileceğiniz en  bilinen koyları; Kargı koyu, Domuz bükü, Ova bükü, Hayıt bükü, Kızıl bük, Palamut bükü, çiftlik koyu ve kovanlık koylarıdır. Bu koylara düzenlenen Datça koy gezileri ile ulaşabilir ve denizin tadını çıkarabilirsiniz.

Datça’da Gezilecek Yerler

     Temiz havası ve çam ormanları arasında kaybolduğumuz Datça da, gezip görebileceğiniz pek çok yer de bulunmakta. Datça’ya gittiğiniz zaman, dilerseniz Knidos’u ziyaret edip tarihin tüm güzelliklerini görebilir, dilerseniz Datça koy gezileri ile  Datça’nın sakin koyların tadını çıkarabilir, veya Datça’nın çam ormanları arasında uzun bir yürüyüş yapabilirsiniz. Herkesin kendine göre bir aktivite bulabileceği, doğal güzelliğini ve tarihi dokusunu yitirmemiş, sizleri şehirlerin kalabalığından ve kirli havasından uzaklaştırıp bambaşka bir dünyaya adım atmanızı sağlayacak olan bu ilçede, sevdiklerinize beraber güzel vakit geçirip, birçok anı biriktirebilirsiniz.

     Sizler de Datça’ya uğrayıp egenin nefis yemekleri ve Datça’nın eşsiz koyları ile harika bir tatil geçirebilir, sakin ve temiz plajlarında içinizi ısıtacak sımsıcak güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Her mevsim ayrı güzellikte olan Datça’ya gelerek harika vakit geçirebilirsiniz.