Datça Köyleri

Datça Köyleri

Datça yarımadası üzerinde merkez dâhil yarımadanın farklı noktalarına dağılmış 12 köy bulunuyor. Datça köyleri merkezine göre daha sakin bir konumdadır. Tatil yapmak isteyenler genellikle Datça’nın merkezine akın ediyor. Datça yarımadasının merkezi olarak bilinen iskele mevkii bölgenin en hareketli noktasıdır. Birbirinden güzel oteller, lokantalar, eğlence yerleri burada bulunmaktadır. Yarımadayı gezdiren minibüsler ve tekneler bu merkezden kalkmaktadır. Birbirine fazla uzak olmayan Datça köyleri birbirinden farklı doğa güzelliklerini ve gezilerini sunuyor. Datça köylerinin sadece doğa güzellikleri değil aynı zamanda birbirinden güzel gezilip görülecek tarihi yerleri bulunmakta ve organik gıdaların satıldığı, tadıldığı yerlerdir. Ulaşım sorunu olmayan bu köylere ister minibüsle ister tekne ile de ulaşılabilmektedir.

Datça’da Gezilecek Ve Görülecek Yerler

Datça’nın her köşesi, denizi, solunan havası ile uzun ömür yaşamanın sizlere garantisini vermektedir. Datça köyleri yapılacak gezilerin en büyük noktalarından bir tanesi. Burası sadece doğanın ve tarihin yeri değil aynı zamanda sanatında can bulduğu yerlerden biridir. Gezilecek en güzel yerlerden biri olan Eski Datça daha merkeze girmeden sağ tarafta beliren eşsiz sanatsal bir tablo gibi karşınıza çıkmaktadır. Karşınıza çıkan taş sokakları ve eski mimarisi ile sizi büyülüyor. Bunun dışında gezilmeye ve görülmeye değer köyleri içeriğindeki doğa ve deniz manzarası ile ayrılmak istemeyeceğiniz bir tatil yeri. Sadece doğasıyla değil damağa hitap eden yemekleri ile Datça’nın konumunu bütünleştiriyor.

Datça’da Yapılabilecek Aktiviteler

Eğlenceden çok dolu dolu yaşamak isteyenlerin keşfetmesi gereken yerlerden biridir Datça. Diğer tatil yerlerine göre Datça biraz daha pasif kalabilir ancak bu sizi üzmesin. Çünkü Datça’da yapılabilecek olan aktiviteler görülecek yerlerden asla pişmanlık duymayacaksınızdır. Datça köyleri, denize açılarak yapılan koy gezintileri, doğanın güzelliği eşliğinde yapılacak olan dağ yürüyüşleri, bisiklet turları ve bununla birlikte birden fazla yapılacak olan aktiviteler ile insan yaşadığını bir kere daha hissetmektedir. Sadece bununla kalmayarak kamp yapmak isteyen doğa dostu kişilerin buraları tercih ettiğini de söyleyebiliriz. Kamp yapmak isteyen kişilere özel olarak ayrılan doğa içerisinde olan yerlerde her türlü imkânlarda sunulmaktadır.

Kızlan Köyü
Reşadiye Köyü
Eski Datça
Karaköy
Mesudiye Köyü
Sındı Köyü
Yaka Köyü
Datça Merkez
Cumali Köyü
Hızırşah Köyü
Yazı Köyü