Datça Emlak

Datça Emlak

Datça Emlak fırsatları son yıllarda artan talepler ile daha büyük bir boyut kazandı, kendinize ait bir ev almak istiyorsanız yada ticari amaçla alıyorsanız, Datça satılık konut almak her iki açıdanda size kazanç sağlayacaklardır.  Datça´da Ev fiyatları evin ve bahçesinin büyüklüğüne, bulunduğu lokasyona, denize yakınlığına ve manzarasına bağlı olarak değişmektedir. Datça´da Emlak fiyatları 350 bin ile 20 milyon arasındadır.

Datça Emlak

Datça Emlak Satılık ve Kiralık Konutlar.

Datça Emlak Satılık Konut (Datça’da Satılık Konut)

Datça, adı huzur ve uzun ömürle anılan şirin bir ilçemiz. Her şeyden önce, havası çok özel; nem oranı neredeyse sıfıra yakın ve oksijen oranı çok yüksek. Soluyan herkese sağlık sunan bu eşsiz hava; özellikle kalp, damar, akciğer hastalıkları olanların iyileşmesine de katkıda bulunuyor. Serin denizi, şifalı gölü, bitki çeşitliliği, sebze temelli mutfak kültürü de, yöre halkına, doğanın iyileştirici gücünü sunuyor. Sessiz ve huzur yüklü bir belde Datça. Doğa ile sürekli iç içe yaşama olanağı sunan ilçede, sakin bir yaşam sürmek oldukça kolay.

Bütün bu nedenlerle, Datça’da satılık konut piyasası oldukça hızlı işliyor. Bir yandan yeni konutlar yapılmasına rağmen, talep fazla olduğu için, fiyatlar da hızla artıyor. Bu durum, ilçede satın alınan konutların değerinin artması ve konut almanın, iyi bir yatırım fırsatı sunması anlamına geliyor.

Datça’da satılık konut almak isteyenlerin bir bölümü, ilçeye yerleşmek amacını taşıyor; diğerleri ise, aldıkları evi yazlık olarak kullanmak istiyor. Datça, bugüne kadar, büyük şehirlerden oldukça fazla göç almış. İstatistiklere göre, beldenin yeni sakinleri, İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerin yanısıra; Denizli, Aydın Konya, Kayseri ve Ağrı’dan gelmiş.

Datça  Emlak fiyatları 2021

Datça’da satılık konut fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak belirleniyor. Fiyatı belirleyen en önemli etkenlerden biri, lokasyon. Denize yakın konutlar, diğerlerinden daha yüksek fiyatla satılıyor. Bir diğer etken; konutun büyüklüğü, eski ya da yeni olması, bina kalitesi gibi, evin değerini belirleyen özellikler. Site içerisinde bulunan konutlar, diğerlerinden daha yüksek fiyatlarla satılıyor. Bahçe ise, fiyatı belirleyen bir başka faktör. Kendine ait bir bahçesi olan müstakil ev, villa ve çiftlik evi gibi konutlar, doğal olarak, oldukça yüksek bir bedelle satışa sunuluyor.

Datça Emlak satılık konut seçeneklerinin çokluğu, her zevke ve ekonomik duruma uygun ev bulmayı kolaylaştırıyor. Dar bütçeliler için, son yıllarda yapılan apartman daireleri, diğerlerinden daha uygun fiyatlı görünüyor. Daire fiyatları, 200 bin liradan başlıyor ve 1,5 milyon liraya kadar çıkabiliyor.

İlçeye bağlı köylerde, harap durumda taş evler, 80 bin liradan başlayan fiyatlarla satılıyor. Bu fiyat, oldukça düşük görünse de; bu evlerin restorasyonu için oldukça yüksek bir masraf yapmak gerekiyor. Bu nedenle, bu tür evler, genellikle yüksek gelir grupları tarafından tercih ediliyor. Ev restore edildikten sonra, yüksek değer kazanıyor; bu da, bu tür evlerin bir yatırım fırsatına dönüşmesine neden oluyor.

Datça’da satılık konut almayı düşünen yüksek gelir grupları için bir başka seçenek de, bahçe ya da çiftlik içinde yer alan ve genellikle kendine özel yüzme havuzu bulunan villalar. Bu villaların değeri; evin ve bahçesinin büyüklüğüne, bulunduğu lokasyona, denize yakınlığına ve manzarasına bağlı olarak belirleniyor. Villa fiyatları, 600 bin liradan başlıyor ve 20 milyon liraya kadar çıkabiliyor.

Diğer Alternatifler