Datça Emlakçılar

Datça Emlakçılar

Datça Emlakçılar birçok kiralık ve satılık ev ilanları ile Datça´da ön plana cıkan meslekler arasında gelmektedir. Datça ev ilanlarına bakıldığında onlarca Emlak bürosu ve binin üzerinde ilan sayısı görünmektedir. Datça’nın bir doğa harikası olması ve talebin artması bundaki en büyük etkendir. Sitemiz Datca24 üzerinden Emlakçılar ve Emlak bilgilerine ulasabilirsiniz.

Datça Emlakçılar

Datça Emlakçılar ve Datça Ev İlanları

Datça Emlakçılar ve Emlaklarını aramaya baslamadan önce mutlaka Datça ile ilgili temel bilgileri ögrenmemiz faydalı olacaktır. Datça Nerededir; Datça Türkiye’nin Ege Bölgesi’ndeki Muğla iline bağlı 13 ilçeden birisidir. Datça Yarımadası’nın üzerinde bulunur.476Km2 yüz ölçümüne sahip dağlık engebeli bir arazi yapısına sahiptir. Son yıllarda almanlar, İngiliz ve ruslar gibi birçok turistin yazlık ev almasıyla gündeme gelmektedir. Burada tam 52 tane koy ve bükler bulunmaktadır. Her biri tatile gelenlerin göz bebeğidir neredeyse bu koyların tamamında denize girmek mümkündür. Hem doğası hem tabiatı hemde denizi ile misafirlerini kendine hemen aşık eden bir yöremizdir.

EVLERİN MİMARİ YAPISI:

Datça Emlakçılar genelde listelerinde olan ve Datça’daki ev ilanlarının tamamına yakın olan kısmı müstakil evler, villalar, yazlıklar ve çiftlik evlerinden oluşmaktadır. Evlerin birçoğu iki veya üç katlı bahçeleri olan, yeşil alanlara sahip araziler üzerine kuruludur. Denize uzaklığı en fazla olan 5-6 km mesafededir.

Datça Emlakçılar´da birçok kiralık ve satılık ev ilanları bulunuyor. Datça’daki ev ilanlarına baktığımızda binin üzerinde bir ilan sayısı olduğunu görüyoruz. Bu kadar çok ilanın bulunması ise Datça’nın bir doğa harikası olmasıdır. Bu yüzdende konut yapımlarındada hızlı bir artış görülmektedir.

DATÇADA KONAKLAMA

Büyük ve enfes mekanlara imza atmış yatırımcıların tesisleri olduğu gibi butik işletmelerin de bulunduğu denize sıfır veya yakın ulaşımı kolay bir Akdeniz iklimi yaşayacağınız nadide mekanlardan birisidir. Bölgede yoğunluklu tatil evleri tercih edilmektedir. Mutlaka uğramanız gereken ısrarla tavsiye ettiğimiz konaklama ve ev ilanlarında istediğiniz kriterlerde bir çok tatil evleri, kiralık evler veya yatırımlarınız için bulunmaz güzellikte bir yer Datça.

BÖLGELERE GÖRE EVLER:

Datça ev ilanlarını incelediğimizde evlerin konumu, yaşı ve yapı itibariyle fiyatları değişiklik gösteriyor. Merkeze yakın olanlar, ve denize, plaja yakın olanlar daha yüksek ücretler karşılığında verilmektedir. Örneğin; İskele mahallesi Datça’daki konaklama tesislerinin birçoğu, resmi kurumlar, alışveriş ve eğlence merkezlerinin yoğunlaştığı bir bölgedir. Bu yüzden ev ilanlarının yoğun olduğu, fiyatlarının diğer mahalle ve bölgelere kıyasla daha yüksek olduğu görülür. Palamut bükü gibi en çok tercih edilen turist çeken bir bölge olması ev ilanlarında ki artış yine aynı sebeptendir.

Ev ilanlarında kiralık evleri incelediğimizde günlük kiralık evler ve oteller revaçtalar çünkü Türkiye’den ve diğer birçok ülkeden gelen kişiler belirli bir süre tatil yapıp tekrar dönüş yapıyorlar. Bu sürede en mantıklı tercih olarak da kiralık evlere ve otellere yöneliyorlar. Kiralık evlerde ise yazımızda bahsettiğimiz gibi, plaja ve merkeze yakınlık gibi etmenler göz önüne alınarak fiyat belirlemesi yapılıyor.

Diğer Alternatifler