Eski Datça

Eski Datça

Datça doğa güzelliklerinin yanı sıra fantastik doğa manzaraları çekmek isteyen kişiler için bulunmaz seçenekler sunmaktadır. Denizi, havası, suyu ile tercih edilen ve sakin, huzurlu bir Akdeniz tatili gerçekleştirmeniz için ideal seçenek olan Datça, Eski Datça ve yeni Datça olarak ikiye ayrılmaktadır. Eski Datça özellikle kişilerin tarihi dokuları görmek istedikleri zaman önem kazanan bir dokuya sahiptir.

Datça’ya tatile gelen birçok kişi öncelikle Eski Datça’dan gezmeye başlamaktadır. Dört mevsim boyunca turistler tarafından büyük ilgi gören Eski Datça, doğal güzellikleri ile büyüleyici bir etkiye sahiptir. Bu nedenle özellikle doğa fotoğrafı tutkunlarının Datça’da ilk tercih ettikleri yer olarak ön plana çıkmaktadır. Datça merkezinden biraz uzaklaşarak ulaşım sağlayan Eski Datça bölgesi, merkeze 2.5 km uzaklıkta yer almaktadır. Kişisel aracı olmayan kişiler, bölgeye minibüsler ile de ulaşım sağlamaktadır.

Dar ve taş sokaklar arasında keyifli bir yürüyüşe çıkacağınız Eski Datça bölgesi, aynı zamanda sizlerin zamanın nasıl geçtiğini unutmanızı sağlayan güzelliği ile büyüleyicidir. Fotoğraf karelerinde Datça denildiğinde ön plana çıkan Eski Datça renkleri, cıvıl cıvıl ve doğal dokusu ile adım attığınız andan itibaren sizleri şehrin stresinden kurtaracaktır.

Eski Datça Gezilecek Yerler

Datça tatili boyunca deniz, kum, güneşin tadını çıkarmak iyi bir seçenektir. Ancak kişiler tatilleri boyunca yeni yerler görmeyi de tercih etmektedir. Bu nedenle Eski Datça bölgesi, ilk akla gelen isimler arasında yer almaktadır. Eski Datça, taş sokaklarında yapacağınız uzun yürüyüşler, keyifli kafeleri, hediyelik eşya dükkanları ile gezmek için ideal bir yer olarak tavsiye edilmektedir.

Eski Datça’da gezilecek yerler denildiğinde ilk sırada Orhan Kahvesi, yer almaktadır. Sıcak ve temiz havasını soluyarak dut ağaçları altında bir mola vermek için mutlaka Orhan Kahvesi’nde bir kahve içmeden Eski Datça’dan dönmemelisiniz. Can Yücel’in sık sık geldiği kahve olarak ün salan Orhan Kahvesi, bölgede bazı kişiler tarafından Can Yücel Kahvesi olarak da bilinmektedir. Lezzetli gözleme ve kahvelerin tadıp yerliler ile sohbet edebileceğiniz Orhan Kahvesi, gezilip görülecek yerler arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Eski Datça Konaklama

Datça merkeze 2.5 km uzaklıkta yer alan Eski Datça bölgesi, birçok kişinin Datça’ya gelme sebebidir. Bu nedenle günübirlik bir ziyaretten daha çok vakit geçirmeyi tercih eden kişiler için konaklama da çok önemli bir konudur. İlk kez Eski Datça bölgesine gelen kişiler, konaklama için ideal seçenekler bulunup bulunmadığını merak etmektedir. Bunun için Eski Datça konaklama yerleri hakkında bilgi sahibi olmaktadır.

Eski Datça’da taş dokulu butik otel ve benzeri pansiyonlarda konaklama imkanı yerli ve yabancı turistlere sunulmaktadır. Sizler Eski Datça’ya gitmeden önce online rezervasyon imkanlarından faydalanarak gittiğinizde konaklama yeri bulma sorunu yaşamadan rahat bir şekilde tatilin keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz.