Knidos Antik Kenti

Datça Knidos Turları

Yıllar boyunca farklı milletlere ev sahipliği yapmış, tarihin, doğanın, egenin bütün güzelliklerini bünyesinde toplamış şirin bir ilçe olan Datça, gezmeyi sevenler için tam bir tatil cenneti haline gelmiş durumda.

Bir çok koyları, tarihi yerleri, temiz doğası ve denizi ile Datça’ya geldiğiniz zaman, masmavi denizin tadını çıkarabilir, Datça’ya özgü leziz yemekleri tadabilir, bol oksijenli ormanlarında yürüyüş yapabilir veya tekne turları ile Datça’nın eşsiz koylarını gezebilirsiniz. Yapılacak pek çok aktivite bulunan Datça da sevdiklerinizle beraber birçok anı biriktirebilirsiniz.

Knidos Antik Kenti

Datça’ya geldiğimiz de ünlü Knidos Antik Kentini ziyaret etmemek olmaz. Geçmişi MÖ 2000’li yıllara dayanan Knidos’u ziyaret ettiğinizde, tarihin bütün ihtişamı ve güzelliğini görme fırsatı bulacaksınız.

Datça merkeze 38 km uzaklıkta yer alan Knidos’a gidebilmek için her gün seferler düzenleyen  Datça Knidos turları ‘na katılabilirsiniz. Knidos’a gittiğinizde sizi karşılayan surlar, kuleler ve daha birçok antik kalıntılar, tüm bunların yanında eşsiz günbatımı ile harika vakit geçirebilirsiniz.

Knidos tekne turları

     Pek çok koya ev sahipliği yapan Datça da, arabaların gürültüsünden uzaklaşıp Egenin sakin sularında gezinti yapabilirsiniz. Bunun için hizmet veren Datça Knidos turları ile hem güzel vakit geçirebilir, hem de Datça’nın güzelliklerini keşfetme imkanı bulabilirsiniz. Datça Knidos turları sayesinde ilçenin tarihi hakkında bilgilere sahip olabilir, Knidos’un güzelliklerini keşfedebilirsiniz. Yaz kış hizmet veren Datça Knidos turları ile her mevsim ayrı bir ihtişama sahip olan Datça’yı gezebilirsiniz.

Yeşilin ve mavinin buluştuğu, her mevsimin farklı bir güzellik kattığı Datça’ya gitmek, hem sakin bir tatil geçirmek isteyenler için hem doğada vakit geçirmek isteyenler için, hem de denizin tadını çıkarmak isteyenler için ideal bir tatil mekanı haline geliyor. Yapılacak pek çok aktivite, görülecek pek çok yer ile küçük ama sıkılmayacağınız bir ilçe olan Datça, sizlere kapılarını açıyor. Görmeye değer koyları, ormanları, denizi ile sevdiklerinizle hoş vakit geçirme imkanı sunuyor.

Sizler de Datça‘ya gelip Knidos’u, Palamutbükü‘nü, Ovabükü‘nü ve daha pek çok koyu ziyaret edebilir, Datça’nın güzelliklerini keşfedebilirsiniz.